X

یادداشت های دکتر حمید پورشریفی

یاداشت های اجتماعی - حرفه ای دکتر حمید پورشریفی
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

حذف کارورزی

 اطلاع حاصل شد که امروز (4 اردیبهشت ماه) شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره رای به حذف کارورزی داده است و بعد از این، داشتن مدرک کارورزی جزو ملاک های دریافت پروانه اشتغال نخواهد بود.

 

هرچند وجود کارورزی بسیار ضروری است و از منظری عملا قابل حذف نیست، اما با توجه به آسیب هایی که وجود داشت این تصمیم شورای مرکزی قابل درک است. آسیب هایی که در تلگرام نوشته ی اینجانب تحت عنوان «کارورزی، مرهمی که همچنان می زخمد» به تاریخ 20 بهمن 1395 به آن اشاره شده بود.

 

حال که اتکایی به مدرک اتمام دوره کارورزی نیست بی شک معنای آن نادیده گرفتن صلاحیت های لازم و مرتبط نیست و امید است شورای محترم مرکزی سازمان نظام، از طرفی آزمون بورد را که در سومین دوره شورای مرکزی به صورت جدی مورد تامل قرار گرفته بود عملیاتی سازد و از طرف دیگر جای خالی مدارک گاها صوریِ اتمام کارورزی، را با پیشبرد مصاحبه های روا و پایا و در عین حال جامع در کمیسیون های تخصصی، جبران نماید تا هم صلاحیت دانشی و هم صلاحیت مهارتی متقاضیان به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

موردی که شاید آرزویی بیش نباشد اینکه امیدوارم روزی برسد حتی صرف دانش و مهارت ملاک صدور پروانه اشتغال نبوده و ارزیابی شخصیتی نیز در این ارزیابی ها لحاظ شود.

 

آنچه گفتم بیشتر اشاره به حقوق مراجعان داشت و آرزو می کنم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در تعامل با دستگاه های حاکمیتی به جایگاهی برسد که در کنار اعمال حساسیت های تعیین صلاحیت، بتواند از دارندگان پروانه، که مسیر سختی را تا دریافت آن طی می­کنند، حمایت های لازم را داشته باشند.

 

با امید بهترین ها برای رشته و حرفه عزیزمان

 

دکتر حمید پورشریفی

عضو شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در دوره سوم

 

4 اردیبهشت ماه 1396

@DrPoursharifi

https://telegram.me/DrPoursharifi

مطلب قبلی از روز ملی روانشناس و مشاور تا روز جهانی روانشناسی: گفته ها و ناگفته ها
مطلب بعدی محاسن و معایب حذف کارورزی
چاپ
1297 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x