یادداشت ها

یاداشت های اجتماعی - حرفه ای دکتر حمید پورشریفی

مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

دو گام به پیش در یک روز در سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره

اعضای سازمان منتظر تحقق سایر مطالبات خود هستند.

دو گام به پیش در یک روز در سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره

اعضای سازمان منتظر تحقق سایر مطالبات خود هستند.

 

💠 اطلاع حاصل شد در یکسالگی پدیدآیی کمپین‌های احیای سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، شورای مرکزی سازمان نظام توانست بعد از دو سال و اندی بلاتکلیفی، در اقدامی ارزنده هم در خصوص ریاست سازمان تصمیم‌گیری کند و هم امر تفکیک سیاستگذاری از اجرا را عملی سازد و برای اولین بار در تاریخ سازمان نظام، ریاست شورا و ریاست سازمان جداگانه انتخاب شدند. جداسازی ارزنده‌ای که امید می‌رود بزودی ادامه یافته و هیچ عضو شورای مرکزی عهده دار معاونت‌ها و دیگر مسئولیت‌های اجرایی، بجز ریاست سازمان نشوند. گفته می‌شود در این انتخابات آقای دکتر غلامعلی افروز به عنوان رئیس شورای مرکزی و آقای دکتر محمد حاتمی به عنوان رئیس سازمان تا پایان دوره چهارم برگزیده شده‌اند.

🔸 از منتخبان برای ریاست شورا و سازمان انتظار می‌رود در اولین فرصت برنامه‌های خود را به سمع و نظر اعضای محترم سازمان برسانند.

🔸 از شورای مرکزی انتظار می‌رود با درایتی که در پیش گرفته است بتواند برای تحقق دیگر مطالبات اعضای سازمان که برخی از آنها ذکر می‌شود اقدامات لازم را انجام دهد:

  • برگزاری مجمع عمومی

  • محقق شدن شفافیت مالی (نظیر رسیدگی عاجل به دارایی سازمان، برداشت‌های مالی انجام شده از حساب‌های سازمان و محل هزینه‌ی آنها، میزان دریافتی معاونان و نحوه هزینه کرد منابع مالی سازمان اعم از سرمایه های منقول و غیر منقول)

  • تحقق سلامت اداری (پیشگیری از آسیب‌های اداری و رسیدگی به پروانه‌های صادر شده و امتیازهای واگذار شده)

  • پرداختن به مساتل مرتبط با حقوق روان‌شناسان و مشاوران نظیر بیمه خدمات روان‌شاختی

  • پرداختن به مسائل مرتبط با حقوق مراجعان نظیر تعیین و تصریح مرزهای صلاحیت حرفه‌ای

  • رسیدگی به امور استان‌ها (رفع مشکلات مکانی و مالی، برگزاری کمیسیون تلفیق در استان‌های برخوردار مطابق آیین‌نامه مصوب، برگزاری انتخابات در استان‌های باقیمانده و تفکیک وظایف شورای مرکزی از شورای استان تهران)

🔸 همچنین امید است شورای مرکزی ضمن پیشگیری از زمینه‌های آسیب قدرت و تسلط افراد بر ارکان، با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و عمل کردن به توصیه‌ها، از توان منظومه انجمن‌های علمی روان‌شناسی و مشاوره و دیگر ظرفیت‌های حرفه برخوردار شود تا دوره چهارم شورای مرکزی در مدت کمی که در پیش روی خود دارد کارنامه مثبت‌تری را کسب کند و حرفه‌ی ارزشمند روان‌شناسی و مشاوره گام‌های ارزنده‌ای به پیش بردارد.

🔸 بی‌شک هیات محترم بازرسان، به عنوان چشم و گوش اعضای سازمان بر تحقق شفافیت مالی، سلامت اداری، استقلال ارکان و نیز پیشگیری از آسیب قدرت، نظارت لازم خواهند داشت و امیدبخش اعضای سازمان هستند.

 

دکتر حمید پورشریفی

26 آذرماه 1397

https://t.me/DrPoursharifi

 

 

مطلب قبلی سخنی در باب ورود قوه قضاییه به صدور مجوز مراکز مشاوره خانواده
مطلب بعدی شفافیت به مثابه نیازی ملی و نقش روان‌شناسان در ارتقای آن
چاپ
250 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
sỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế