یاداشت های اجتماعی - حرفه ای دکتر حمید پورشریفی

مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

شورای محترم مرکزی، لطفا از "دوستی‌های خاله خرسه" با دکتر اللهیاری پیشگیری کنید و هرچه سریع‌تر به حال حرفه و سازمان بپردازید.

شورای محترم مرکزی، لطفا از "دوستی‌های خاله خرسه" با دکتر اللهیاری پیشگیری کنید و هرچه سریع‌تر به حال حرفه و سازمان بپردازید.

 

💠 اخیرا مصاحبه‌ها و یادداشت‌هایی در حمایت از دکتر اللهیاری نوشته می‌شود که اکثر آنها، به جای اینکه جو روانی ناشی از مشکل به وجود آمده را در اذهان عمومی کاهش دهند، خود به مشکلی دیگر تبدل می‌شوند و گاهی مصداق «دوستی خاله خرسه» را پیدا می‌کنند.

🔸 فردی بنام صادق خانی علی اکبری که خود را مشاور سابق فرهنگی ریاست سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره معرفی کرده است، طی مصاحبه با سایت دیده‌بان (کد خبر 52509) علت مشکل مالی آقای دکتر اللهیاری را اعتماد ایشان به یک دوست ناباب اعلام کرده است!

 

برای اطلاع خوانندگان در لینک زیر با شهید دایی‌پور، شاکی دکتر اللهیاری که بعد از صدور حکم دکتر اللهیاری در سوریه شهید شده‌اند آشنا می‌شویم:

https://www.google.com/amp/s/www.tasnimnews.com/fa/news/1397/04/03/1759453/نحوه-شهادت-سردار-شاهرخ-دایی-پور-به-روایت-یکی-از-همرزمانش/amp

 

🔸 این به اصطلاح مشاور فرهنگی ریاست سازمان که اسم‌شان را بار اول است می‌شنوم و به احتمال قوی غیرروان‌شناس هستند، همچنین به خود جرات داده‌اند یکی از شخصیت‌های ارزشمند حرفه روان‌شناسی را که در خصوص بازداشت دکتر اللهیاری مصاحبه کرده بودند زیر سئوال ببرند.

🔸 با این قلم یا بیان انتظار داشتم ایشان، رئیس پلیس آگاهی را نیز که در مصاحبه‌شان بازداشت را در راستای اجرای احکام ذکر کرده بودند زیر سئوال ببرند.

🔸 پیش از این معاون حقوقی سازمان، که از شانس ایشان هم غیرروان‌شناس هستند مساله دکتر اللهیاری را در «مرحله رسیدگی» توصیف کرده بودند، که ناهمخوان با موضوع اجرای احکام هست که توسط رئیس پلیس آگاهی ذکر شده است. این معاون نیز متاسفانه نسبت به تخریب یکی از سرمایه‌های ارزشمند حرفه روان‌شناسی پرداخته بودند.

🔸 این گونه دفاع از آقای دکتر اللهیاری، به قیمت انتشار مطالب نادرست و حتی نسبت ناباب دادن به شاکی که شهید شده است نه تنها کمکی به اصلاح افکار عمومی نمی‌کند بلکه می‌تواند تشویش اذهان عمومی تلقی شده و جنبه حقوقی داشته باشد، به ویژه وقتی این دفاع‌ها با استفاده از سمت‌های مرتبط با سازمان نظام انجام می‌شود مجددا مساله شخصی دکتر اللهیاری را به سازمان مرتبط ساخته و ترکش‌های آن را به سمت سازمان و حرفه روانه می‌کند.

 

💠 از شورای مرکزی درخواست می‌شود بر موارد مشابه نظارت کرده و از آنها پیشگیری بعمل آورد، و به جای اجازه دادن به چنین مصاحبه‌هایی، به طور جدی به مسائل سازمان و حرفه بپردازد که از اولین‌های آن تعیین رئیس برای شورای مرکزی است؛ دستور جلسه‌ای که بیش از بازداشت دکتر اللهیاری در دستور کار بود و به گفته هیات محترم بازرسان سازمان، با ایجاد موانع توسط فرد یا افرادی متوقف شده بود.

 

حمید پورشریفی، 26 مهرماه 1397

@DrPoursharifi

 

 

مطلب قبلی مواظب سرمایه‌های حرفه باشیم.
مطلب بعدی سخنی در باب ورود قوه قضاییه به صدور مجوز مراکز مشاوره خانواده
چاپ
370 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x