يکشنبه, 30 شهريور, 1393
ثبت نام

شما در اين صفحه هستيد >> خانه  ویژه مطالعه
28
آشنایی با درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد
چکیده:   بخش مطالعه متخصصان سایت مشاوره زندگی با این هدف به وجود آمده است که با فراهم کردن مطالبی مفید و نو (حداقل برای جامعه  روانشناسی ایران)  یاری بخش آشنایی هرچه بیشتر متخصصان  با حال و هوای معاصر دنیای روانشناسی بالینی شود. البته در راه نیل به این هدف تمرکز گردآورندگان مطالب بر درمان­های شناختی رفتاری مخصوصاً درمان‌های موج س... ادامه »
27
وقتی مشکل‌گشایی مشکل‌ساز می‌شود.
چکیده: وقتی مشکل‌گشایی مشکل‌ساز می‌شود. جیووان کاراسکو مترجم: علی فیضی خیلی از افرادی که برای روان‌درمانی می‌آیند می‌خواهند بدانند چرا این یا آن مشکل خاص را دارند. آن‌ها با این مشکلات خیلی وقت است که دست‌وپنجه نرم می‌کنند و می‌خواهند بدانند چرا این‌طور است، چون فکر می‌کنند اگر دلیل مشکل... ادامه »
27
مصاحبه با دکتر راس هریس درباره درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT)
چکیده: مصاحبه با دکتر راس هریس درباره درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) مترجم: علی فیضی چه چیزی باعث علاقه‌مندی شما به ACT شد؟ دکتر هریس: به گمانم نگاه واقع‌بینانه آن به وضعیت بشر بود. این درمان با این نکته شروع می‌کند که زندگی پر از درد است. اهمیتی ندارد که زندگی شما چه قدر خوب بگذرد به‌هرحال همراه با درد زیادی خواهد بود/ ... ادامه »
27
واقعیت‌هایی جالب درباره طرد شدن
چکیده: واقعیت‌هایی جالب درباره طرد شدن گای وینچ   مترجم: علی فیضی   این متن به سفارش مرکحز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. طرد شدن واقعاً آزارنده است. اغلب طرد شدن‌ها مسبب آسیب به بهزیستی روانشناختی ما هستند و این مسئله فراتر از یک آسیب هیجانی ساده است. من در این مقاله ده واقعیت کمتر شناخته‌شده را برای شم... ادامه »
27
چکیده: توجه آگاهی (Mindfulness) بدون مراقبه دکتر راس هریس ترجمه و تلخیص: علی فیضی   این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است.   درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد مهارت‌های توجه آگاهی را در بافتار ارزش‌ها و اقدام متعهدانه آموزش می‌دهد. دکتر راس هریس در این مورد خلاصه کوتاهی را ارائه می‌دهد.... ادامه »
27
چکیده: شانزده راه برای انگیزه دادن به هرکس دکتر تاد کاشدان ترجمه و تلخیص: علی فیضی   این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. بچه‌ها باهم دعوا می‌کنند. باید معلوم بشود که چه کسی برنده‌شده است. مشت و لگد است که ردوبدل می‌شود و سروصورت بچه‌ها کبود و کبودتر می‌شود. والدین ... ادامه »
27
چکیده: آیا از افکار خود می‌ترسید؟ دکتر رابرت لیهی ترجمه و تلخیص: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناسی زندگی ترجمه‌شده است. تعدادی از خوانندگان مقاله قبلی من با عنوان آن افکار لعنتی ناخواسته از من خواستند تا درباره افکار وسواسی مطلب دیگری بنویسم. افرادی که از اختلال وسواس اجباری رنج می‌برند به شیوه&... ادامه »
27
چکیده: حق با منه، تو اشتباه می‌کنی جیووان کراسکو ترجمه و تلخیص: علی فیضی حق با منه، تو اشتباه می‌کنی ! این جمله خیلی قدیمی است و در تاریخ دعواهای ارتباطی بیشتر از بقیه جملات رواج دارد. مثل همه‌چیزهای رایج دیگر ما آن را مسلم می‌دانیم و یادمان می‌رود که چه تأثیری رویمان دارد. وقتی زوج‌ها برای درمان می‌آیند، هرک... ادامه »
14
چکیده: روانشناسان مثبت نگر چه چیزی را درباره هیجان منفی به شما نمی‌گویند؟ رابرت بیسواس دینر مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. شادمانی را آسان می‌توان به مردم فروخت و درون حلقه‌های روانشناسی مثبت نگر بحث درباره شادمانی بیشتر از هر چیز دیگری است. حقیقت این است که مردم می‌... ادامه »
14
چکیده: شادها چه فرقی با بقیه دارند؟ دکتر تاد کاشدان و دکتر رابرت بیسواس دینر مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است.  وقتی در طول و عرض کشور پرواز می‌کنیم، معرفی کردن شغل خود به‌عنوان روانشناس همانا و خطر شنیدن داستان طولانی زندگی مسافران بغل‌دستی را به جان خریدن همانا. وقتی خطر می... ادامه »
14
چکیده: چه چیزی باعث افسردگی می‌شود؟ افسانه‌هایی درباره عدم تعادل شیمیایی دکتر تاد کاشدان مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. من هر وقت برنامه پرطرفدار اخبار شبانه در شبکه NBC را می‌بینم، میدانم که این برنامه 30 دقیقه‌ای چیزی بیش از اخبار روز دنیا را عرضه می‌کند. NBC ... ادامه »
14
چکیده: آن افکار لعنتی ناخواسته: به دنیای افکار مزاحم خوش‌آمدید! دکتر رابرت لیهی مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. آیا تابه‌حال به از دست افکار و تصورات ناخوشایند به ستوه آمده‌اید؟ مثلاً فکرهایی نظیر: «من اشتباه کردم: یا به گمانم سرطان دارم یا دارم کنترل خودم را از دست می&zw... ادامه »
14
چکیده: تمرین‌هایی ساده برای مقابله با اضطراب تهیه و تنطیم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی تهیه شده است. در این متن سه تمرین ساده برای مقابله با اضطراب ارائه‌شده است. شما می‌توانید این پنج تمرین را به‌سادگی در زندگی روزمره خود انجام بدهید. انجام این تمرین‌ها وقت زیادی را از شم... ادامه »
14
چکیده: سوءتفاهم‌هایی درباره یافته‌های روانشناسی مثبت نگر رابرت بیسواس دینر مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زندگی ترجمه‌شده است. روانشناسی در کل و روانشناسی مثبت نگر تفاوت های ویژه ای با دیگر علوم دارد. . به خاطر آنکه هر انسانی به‌طور اختصاصی و ویژه‌ای با مفاهیم روانشناختی از قبیل هیجان&zw... ادامه »
11
چکیده: پنج کلید عشق‌ورزی هشیارانه: آیا می‌توانید تفاوت رابطه خوب با بد را بگویید؟ دکتر مارگارت فلستد مترجم: علی فیضی   این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زندگی ترجمه‌شده است. روانشناسی به نام دیوید ریکو در کتابش با عنوان: چگونه در روابط خود بالغانه رفتار کنیم درباره پنج مفهومی صحبت می‌کند که استفاده از آن ه... ادامه »
11
چکیده: منفی بافی؟ حتی فکرش را هم نکنید! دکتر کاتلین مک گوان مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. شما با تمرین کردن می‌توانید متوجه افکار منفی و مکرر خود بشوید و مانع شوید که شما را از پا دربیاورند. زندگی خیلی بهتر می‌شد اگر کنترل کاملی روی افکار خود داشتیم مخصوصاً اگر این افکار هیج... ادامه »
11
چکیده: پایداری در لحظات سخت زندگی دکتر تاریل ون دانگران مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. فرایند زندگی لحظات معنی داری پیچیده‌ای به بار می آورد: لذت عمیق تماس با شریک عاطفی، در بعدازظهری تابستانی به تماشای غروب آفتاب نشستن یا شوق دوستی جدید پیدا کردن. بااین‌حال زندگی پر از ل... ادامه »
11
چکیده: چه چیزی منجر به تغییر پایدار می شود؟ دکتر جفری کاتلر مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زندگی ترجمه شده است. چرا برای مردم این‌قدر سخت است که تغییرات پایداری در زندگی خود ایجاد کنند؟ حداقل یک دلیلش این است که بخش زیادی از فرایندهای تغییر پر رمزوراز است. به یک معنا تغییر خیلی آسان است؛ بخش واقعاً سخت آن پ... ادامه »
11
چکیده: چه چیزی منجر به تغییر پایدار می شود؟ دکتر جفری کاتلر مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی زندگی ترجمه شده است. چرا برای مردم این‌قدر سخت است که تغییرات پایداری در زندگی خود ایجاد کنند؟ حداقل یک دلیلش این است که بخش زیادی از فرایندهای تغییر پر رمزوراز است. به یک معنا تغییر خیلی آسان است؛ بخش واقعاً سخت آن پ... ادامه »
07
چکیده: مقدمه ای بر درمان فراتشخیصی برای اختلالهای هیجانی  (بخش دوم) ترجمه از دکتر ابوالفضل محمدی (روانشناس بالینی) این مطالب ترجمه بخش هایی از کتاب درمانگرِ پروتکل یکپارچه برای درمان فراتشخیصی اختلالهای هیجانی اثر بارلو و همکاران است. توصیف مدول های درمانی بر اساس پنج مهارت اصلی که در بالا توصیف شد، UP شامل پنج مدول درمانی اصلی است که ... ادامه »
07
چکیده: مقدمه ای بر درمان فراتشخیصی برای اختلالهای هیجانی  (بخش اول) ترجمه از دکتر ابوالفضل محمدی (روانشناس بالینی) این مطالب ترجمه بخش هایی از کتاب درمانگرِ پروتکل یکپارچه برای درمان فراتشخیصی اختلالهای هیجانی اثر بارلو و همکاران است. اطلاعات مقدماتی برای درمان فراتشخیصی درمان بین تشخیصی، یکپارچه برای اختلال های هیجانی طی چند دهه... ادامه »
07
چکیده: زندگی با اضطراب تهیه و تنظیم: دکتر ابوالفضل محمدی نکته کلیدی برای عبور از اضطراب پذیرش کامل آن است. ماندن در لحظه حال و پذیرش اضطراب باعث غلبه بر آن می شود. برای مقابله موثر اضطراب از راهبردهای پنج گام زیر استفاده کنید. با استفاده از این شیوه قادر خواهید بود با پذیرش اضطراب مانع از تداوم آن شوید. 1. اضطراب را بپذیرید. قبول کنید که مضطرب ... ادامه »
25
چکیده: می خواهید شادباشید؟ این پنج نکته را به یاد بسپارید دکتر ملانی گرینبرگ مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. در چند سال گذشته انفجاری در عرصه تولید کتاب‌ها و کلاس‌های مربوط به شادمانی رخ داده است. علوم اعصاب و مغز در دهه گذشته نسبت به صدسال گذشته پیشرفت بیشتری داشته و به ما اجازه... ادامه »
23
چکیده: دو توانمندی که در کنار هم خطر خودکشی را کاهش می دهند     دکتر تاد کاشدان مترجم: علی فیضی  این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و  مشاوره زندگی ترجمه شده است.   به عنوان روانشناسی که در طول کشور (منظور نویسنده آمریکا است) سفر می کنم، توصیف شغل خودم دردسرهای جالبی دارد. گفتن اینکه روانشناسم همانا و پنج ساعت درگیر شد... ادامه »
23
چکیده: گام‌های درمانی در اجرای درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) دکتر استیون هیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. ·       با خواسته‌های غیرعملی مراجع با شفقت مواجه شوید، با تجربه‌های مراجع به‌عنوان داور نهایی با ملایمت برخورد کنید. ... ادامه »
23
چکیده: پندهایی برای موفقیت در اجرای درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ( ACT ) دکتر استیون هیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه‌شده است. ·       آنچه مراجع تجربه می‌کند دشمن او نیست. مبارزه علیه تجربه کردن تجربیات است که مضر و آسیب‌زننده اس... ادامه »
02
چکیده: شش فرایند اصلی در ACT: مدل انعطاف پذیری روانشناختی   دکتر استیون هِیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. هدف کلی ACT افزایش انعطاف پذیری روانشناختی است. انعطاف پذیری روانشناختی عبارت است از توانمندی بیش تر برای ارتباط با لحظه اکنون و نیز تغیر در رفتار یا پافشاری بر آن وقتی در جهت ار... ادامه »
02
چکیده: پنج توانمندی شادی‌بخش دکتر رایان نیمیک مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. پژوهش‌هایی که در علم روانشناسی مثبت نگر انجام‌شده به معرفی توانمندی‌های شخصیتی متعددی انجامیده است. این توانمندی‌ها به طور مشخص با سطوح بالای شادمانی ارتباط دارند. از طریق مطالعات ... ادامه »
02
چکیده: چند واقعیت علمی درباره عشق دکتر ملانی گرینبرگ مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز خدمات روان شناختی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. زندگی بدون عشق همچون درختی بی بار و برگ است. جبران خلیل جبران عشق از جمله هیجانات بسیار مهم زندگی است که درعین‌حال سوءتفاهم‌های بسیاری درباره آن وجود دارد. مغز انسان ها به طور طبیعی برای ا... ادامه »
02
چکیده: تحلیل سریع و مفید مشکلات روانشناختی بر اساس ACT دکتر استیون هِیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. • بسیاری از دشواری های روانشناختی به خاطر اجتناب از تجربه های درونی و دست‌کاری آن ها ایجاد می شود. • همه اجتناب های روانشناختی به خاطر آمیختگی شناختی و اثرات مختلف آن ... ادامه »
02
چکیده: نظریه آسیب‌شناسی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) نویسنده: دکتر استیون هِیز مترجم: علی فیضی ابن متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. فرایندهای مسئله‌ساز اصلی از دیدگاه ACT/RFT با اینکه مسائل {ناخوشایند} روانشناختی می‌تواند از فقدان کلی توانمندی‌های رابطه‌ای (مثل کم توانی ذهنی) ... ادامه »
02
چکیده: ریشه‌های نظری درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد(ACT):  نظریه چهارچوب ارتباطی استیون هِیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش بر بنیاد نظریه چهارچوب ارتباطی (RFT) قرار دارد. این نظریه یک برنامه پژوهشی بنیادی جامع درباره زبان انسان و شناخت اوست که ... ادامه »
02
چکیده: سه گام ضروری و نخست برای بازسازی رابطه دکتر سوزان کراوس وایتبورن مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. پایان هر رابطه صمیمی باعث درد و رنج بسیاری است. بسسته به شرایط ممکن است احساس تسکین کنید اما حتی پس از آن و تا مدت زمانی طولانی بعد از اتمام رابطه تسکین ممکن است به غمگینی و یا پشیمانی ... ادامه »
02
چکیده: ریشه های فلسفی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT):  بافتارگرایی کارکردی دکتر استیون هِیز مترجم: علی فیضی این متن به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. در بافتارگرایی کارکردی به دنبال آن هستیم که با استفاده از مفاهیم و قوانین تجربی رویدادها را پیش‌بینی و بر آنها اثر بگذاریم. این رویکرد پیوستگی قدرتمندی... ادامه »
27
چکیده: پذیرش: مفهوم و کاربرد در رواندرمانی استیون هِیز، جولین پنکی مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است.   پذیرشِ روانشناختی به طور متنوعی با عناوینی چون اجازه دادن، تحمل کردن، پذیرفتن و تجربه کردن توصیف‌شده است. پذ... ادامه »
23
چکیده: دکتر جاناتان فیدر مترجم علی فیضی من در کار درمانی با زوج ها متوجه شده‌ام آن‌ها اغلب در مورد مسائل مشابهی باهم اختلاف دارند. می‌توانید حدس بزنید این‌ها چه مشکلاتی‌اند؟ شاید حدس بزنید که پول، کارهای خانه، فرزند پروری یا مسائل جنسی باعث اختلاف می‌شوند. با اینکه این اختلاف‌ها بعضی اوقات جدی می‌شود اما زوج&z... ادامه »
23
چکیده: نگاهی مثبت به شکست دکتر رابرت بیس وایس دینر مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است.   یکی از شگفت‌انگیزترین یافته‌های پژوهشی که تا به حال با آن مواجه شده‌ام مربوط به پژوهشی است که سینتیا پوری (CYNTHIA PURY) و کوپر وودارد (COOPER WOODARD) انجام داده‌اند. در این پژوهش مدی... ادامه »
21
چکیده: زوج‌های شاد چه عادت هایی دارند؟ دکتر مارک گولستون مترجم: علی فیضی این مطلب به شفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. شاد بودن یک رابطه چه معنایی دارد؟ اگر می‌خواهید تا ارتباط بهتری با همسر خود داشته باشید، آشنا شدن با چند عادت زوج‌های شاد برایتان مفید خواهد بود: 1. علایق مشترکتان را بشناسید وق... ادامه »
18
چکیده: مارتین سلیگمن و اد روزمن مترجم علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. از دیدگاه ما سه نظریه سنتی درباره شادمانی وجود دارد. به هر کدام اعتقاد داشته باشید، مسیر زندگی، فرزند پروری یا حتی رأی‌دهی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. نظریه لذت گرایی   اولین نظریه لذت گرایی است. در همه انواع این نظر... ادامه »
18
چکیده: انتخاب و شادمانی دکتر بری شوارتز مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. توضیح نویسنده: هرساله فارغ‌التحصیلان کالج اسوارثمور عضوی از هیئت‌علمی دانشگاه را انتخاب می‌کنند تا در جشن فارغ‌التحصیلی برایشان سخنرانی کند و آنچه را که "آخرین مجموعه" نامیده می‌شود را به ایشان ا... ادامه »
18
چکیده: مارتین سلیگمن مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و  مشاوره زندگی ترجمه شده است. من اغلب دو سوال عمیق و تعجب آور درباره جایگاه شادمانی در این دنیای پر از مصیبت مطرح میکنم: 1. در دنیایی پر از جنگ و تنفر و قحطی، چطور می توانم مدافع این نکته باشم که علم روانشناسی به پژوهش درباره شادمانی بپردازد؟ رنج و درد در ذهن ما برای... ادامه »
17
چکیده: مارتین سلیگمن مترجم: علی فیضی  این مقاله به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. رویکردی تازه درباره ازدواج پژوهی   شلی که استادیار روانشناسی در دانشگاه UCLA است درباره روانشناسی مثبت عشق و ازدواج پژوهش می کند. بسیاری از روانشناسانی که درباره این موضوع تحقیق می کنند موضوع کارشان بیشتر تعارض و ناسازگاری زوجین است... ادامه »
16
چکیده: لذت، معنا و سعادت نویسنده: دکتر مارتین سلیگمن مترجم: علی فیضی   این مطلب به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. بسیاری از افراد عقیده دارند شادمانی مساوی با لذت بردن است. زندگی شاد آن زندگی است که در ان میزان احساسات مثبت به بیش‌ترین مقدار و احساسات منفی به کمترین حد برسد.   شادمانی مساوی با لذت برد... ادامه »
16
چکیده:  معنویت و شادمانی نویسنده: دکتر بن دین مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. در آغاز ماه می ۲۰۰۵ میلادی، موسسه نظرسنجی گالوپ از آمریکایی‌ها خواست که اهمیت مذهب را در زندگی‌شان رتبه‌بندی کنند. در این نظرسنجی ۵۵ درصد افراد مذهب را در زندگی‌شان بسیار مهم دانستند و ۲۸... ادامه »
10
چکیده: آشنایی یا توانمندی سرزندگی (رغبت، اشتیاق، انرژی) سرزندگی یعنی زندگی با اشتیاق و انرژی، کاری را نصفه و نیمه انجام ندادن، زندگی را مثل یک ماجرا تجربه کردن، احساس زنده و فعال بودن. توانایی سرزندگی یکی از  آن پنج توانایی است که بیشترین همبستگی را  با شادمانی و بهزیستی دارند. چهار توانایی دیگر عبارتند از کنجکاوی و علاقه مندی به دنیا، ا... ادامه »
10
چکیده: آشنایی با توانمندی مهربانی و نوع‌دوستی نویسنده: دکتر بن دین مترجم: علی فیضی این مطلب به سفارش مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی زندگی ترجمه شده است. امروز با بحثی درباره توانمندی مهربانی در خدمت شما خواهم بود. مفاهیمی که این توانمندی در خود دارد عبارت‌اند از سخاوت، پرورش، مراقبت، شفقت و عشق نوع‌دوستانه. می‌خواهم مثالی... ادامه »
10
چکیده: تعریف راستی و صداقت پترسون و سلیگمن راستی و صداقت را این‌طور تعریف کرده‌اند:  الگوی منظمی از رفتار که با ارزش‌های مطلوب فرد سازگار است (انجام آنچه که خود به دیگران توصیه می‌کنید)  تأیید و تصدیق آشکار باورهای اخلاقی، حتی اگر آن باورها در بین عامه مردم محبوب نباشد (شجاعت پیش‌نیاز راستی و صداقت است).  رفتار مراقبت... ادامه »
09
چکیده: آشنایی با توانمندی پشتکار تعریف پشتکار  پشتکار این‌طور تعریف شده است: تداوم اختیاری اقدام هدفمند به رغم وجود موانع، دشواری‌ها یا دلسردی. همان طور که ترس پیش‌نیاز شجاعت بود، چالش هم پیش‌نیاز استقامت است. نمی‌توان تنها با اندازه‌گیری این که فرد به چه مدت درگیر تکلیفی که در دست دارد به ماهیت استقامت او پی بر... ادامه »
09
چکیده: آشنایی با توانمندی شجاعت دکتر بن دین (Ben Dean) مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره مرکز زندگی ترجمه شده است   تعریف شجاعت   شجاعت فضیلتی است که در سراسر جهات تحسین شده است و شجاعان در تمامی فرهنگ ها قهرمان نسل‌... ادامه »
08
چکیده: خردمندی و شادمانی دکتر بن دین مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره مرکز زندگی ترجمه شده است توانایی خردمندی قابلیت ارزیابی زندگی بر اساس مفاهیم عمیق است و به شیوه ای انجام می‌پذیرد که برای خود فرد و دیگران معنادار به نظر ب... ادامه »
08
چکیده: عشق به یادگیری چیست؟! دکتر بن دین مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره مرکز زندگی ترجمه شده است افرادی که توانمندی عشق به یادگیری را دارند با فراگرفتن مهارت¬ها یا دانشی جدید و یا با اضافه کردن به دانش یا مهارت¬های موجود... ادامه »
07
چکیده: آشنایی با توانمندی بی تعصب بودن نویسنده: دکتر بن دین مترجم: علی فیضی دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی این مقاله به سفارش مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره زندگی تهیه شده است این هفته به توانایی بی تعصبی می‌پردازیم. تعریف بی تعصبی تمایل به جستجوی فعالانه شواهد مخالف با طرح‌ها، باورها یا اهداف مطلوب و نیز به این... ادامه »
07
چکیده: آشنایی با توانمندی کنجکاوی نویسنده: دکتر بن دین مترجم: علی فیضی دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی این مقاله به سفارش مرکز خدمات روان‌شناختی و مشاوره زندگی ترجمه شده است. این مجموعه نوشته ها سرآغازی هستند برای آشنایی با 24 توانمندی منش -نظیر خردمندی، صداقت، معنویت، مهربانی، قدردانی، کنجکاوی و خلاقیت. به گفته دکتر مارتین سلیگم... ادامه »
12
چکیده: آشنایی با توانمندی خلاقیت دکتر بن دین (Ben Dean) مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی این مطلب به سفارش مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره مرکز زندگی ترجمه شده است   این مجموعه نوشته ها سراغازی هستند برای آشنایی با 24 توانایی روانشناختی -نظیر خردمندی، صداقت، معنویت، مهربانی، قدردانی،... ادامه »
12
چکیده: آشنایی با شناخت درمانی مبتنی بر توجه آگاهی مترجم: علی فیضی ، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی  به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی  شناخت درمانی مبتنی بر توجه آگاهی (MBCT) نوعی رواندرمانی است که برای جلوگیری از عود افسردگی طراحی شده است، مخصوصاً در افرادی که دچار اختلال افسردگی عمده هستند. در این سبک درمانی&n... ادامه »
07
چکیده: آشنایی با رفتاردرمانی دیالکتیکی مترجم: علی فیضی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی   رفتاردرمانی دیالکتیکی نوع خاصی از رواندرمانی شناختی- رفتاری است که در اواخر دهه هشتاد میلادی توسط مارشا لینهان تدوین شد. هدف از تدوین این درمان کمک به درمان بهتر اختلال شخصیت مرزی بود. از همان آغاز این سبک ... ادامه »
07
چکیده: آشنایی با درمان فعال سازی رفتاری مترجم: علی فیضی، به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی فعال سازی رفتاری نوعی رفتار درمانی موج سومی است که برای درمان افسردگی تدوین شده است. این درمان یکی از انواع درمان های تحلیلی کارکردی است که بر پایه الگوی روانشناختی مدنظر اسکینر درباره تغییر رفتار قرار دارد. این الگو عموما تحلیل رفتار نامی... ادامه »
30
چکیده:   چگونه از خوشبینی برای دفع بدبختی استفاده کنیم ؟ کریستین ریوردان مترجم : علی فیضی، به سفارش مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی   الیزابت اسمارت که در 14 سالگی ربوده شد و نه ماه یک اسیر جنسی بود، هم اکنون یک مفسر اخبار و حامی حقوق کودکان موفق است. سامانتا گاروی که نوجوانی بی خانمان بود یک جایزه بزرگ علمی را برده است. آلکس زیناردی ... ادامه »
     
اخبار و رویدادهای جدید

یکشنبه 23 شهریور، با ظرفیت محدود
چهارشنبه 20 مرداد 1393
ویژه عموم به صورت مستمر منتشر می شود ...
جمعه 04 تیر 1393
پنج شنبه 14 آبان 1392