مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

خطاهای فکری که باعث نفرت ما از یکدیگر می شود
خطاهای فکری که باعث نفرت ما از یکدیگر می شود
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

خطاهای فکری که باعث نفرت ما از یکدیگر می شود

 

سوزان نیومن

ترجمه از عاطفه محمدصادق

1.احساس غلط مسئولیت پذیری: وقتی کسی دنیا را متفاوت از ما می بیند ممکن است فکر کنیم باید باورهای او را تغییر دهیم. مسئولیت پذیری اشتباه به ما می گوید که باید آنها را متقاعد کنیم. ما مسئول چیزی که در فکر دیگران است نیستیم.

2.تعمیم بیش از حد: شاید دیگران را به خاطر یک فکر یا رفتاری که قبول نداریم "احمق" بدانیم. این تعمیم کلی نگاه ما را به افراد به طور کلی منفی می کند.

3.ذهن خوانی: گاهی وقتی دلیل رفتار فردی را نمی دانیم حدس می زنیم قصد و نیتش چه بوده در حالیکه تا کسی نگوید نمی توانیم بفهمیم به چه چیزی فکر می کند.بخشی از نفرت ما از دیگران به دلیل این است که فکر میکنیم بدترین نیت را دارند.

به جای اینکه فکر کنیم همه فکرهای خودمان درست است می توانیم کنجکاو باشیم. آیا مطمئنیم خودمان درست می گوییم؟ آیا شواهدی علیه باورهای خودمان وجود دارد؟ آیا راه دیگری برای دیدن این فرد وجود دارد؟ آیا برای رفتارش انگیزه مثبتی دارد؟

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

نیومن,سوزان. محمدصادق، عاطفه. (1400).خطاهای فکری که باعث نفرت ما از یکدیگر می شود. برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره  زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی آیا به نیمه گمشده اعتقاد دارید؟
مطلب بعدی مقایسه خود با دیگران
چاپ
2489 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 10205

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

0 21186

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی