مقالات روانشناسی: مطالب علمی روانشناسی متخصصان و عموم

ویژه مطالعه

 

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره زندگی، در راستای بخشی از رسالت خود که همانا ارتقای دانش روانشناختی متخصصان و نیز عموم مردم به ویژه مراجعان مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره می باشد، قصد دارد مطالبی را با عنوان ویژه مطالعه فراهم و انتشار نماید. از مخاطبان محترم سایت مرکز انتظار می رود گاه گاهی به این صفحه از سایت مراجعه نمایند و از همکاران متخصص مرکز و دیگر اعضای حرفه انتظار می رود نسبت به تهیه و ارسال مطالب اقدام نمایند تا با نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

 

مقایسه خود با دیگران
مقایسه خود با دیگران
مدیر سایت
/ دسته بندی ها: مطالعه برای عموم

مقایسه خود با دیگران

کارل پیک هارد

ترجمه از عاطفه محمدصادق

مقایسه خودمان با دیگران می تواند به ما کمک کند بفهمیم می خواهیم در زندگی به کجا برویم و چه کسی باشیم یا در تعیین اهداف جدید کمکمان کند و به ما انگیزه دهد. اما جنبه منفی مقایسه احساس شکست است. اگر خودمان را با کسی مقایسه کنیم که به طور واقع بینانه امکان رسیدن به او را نداریم احساس بدی پیدا می کنیم.

از خودتان بپرسید: آیا این شکل از مقایسه ای که انجام می دهید برای تحقیر کردن خودتان است یا این کار را برای پیدا کردن انگیزه انجام می دهید؟

چطور از مقایسه به درستی استفاده کنیم؟

1.استفاده از فضای مجازی را محدود کنید و وقتی از نظر هیجانی در وضعیت خوبی نیستید سراغ آن نروید.

2.اگر قرار است مقایسه کنید، واقع بینانه آن را انجام دهید. کسی که خود را با او مقایسه می کنید در شرایط مشابهی با شما قرار دارد؟ مثلا از نظرشرایط خانوادگی، امکانات، سن، شانس و تصادف با شما یکی است؟

3.همیشه کسانی هستند که حداقل در یک مورد بهتر از شما باشند و همینطور برعکس! کسانی هم هستند وضعیت بدتری نسبت به شما دارند. اگر مقایسه می کنید با هر دو گروه مقایسه کنید.

4.هیچکس زندگی بی نقص ندارد. شاید فکر کنید بعضی افراد زندگی شگفت انگیزی دارند اما درست نیست. تک تک افراد در زندگی خود چالش ها و مشکلاتی را تجربه می کنند. هیچ استثنایی وجود ندارد.

 

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

 پیک هارد,کارل. محمدصادق، عاطفه. (1400). مقایسه خود با دیگران برگرفته در روز؟؟ سال؟؟ از سایت مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره  زندگی HTTP://MRMZ.IR/ 

مطلب قبلی خطاهای فکری که باعث نفرت ما از یکدیگر می شود
مطلب بعدی والدین تان را به خاطر نحوۀ تربیتی شان سرزنش می کنید؟
چاپ
4637 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
اخبار و رویدادهای جدید
0 10205

پیام تسلیت

 

مرکز مشاوره ی زندگی با نهایت تاسف و تاثر درگذشت برادر گرامی جناب آقای دکتر مرتضی کشمیری را خدمت ایشان و خانواده‌ی محترمشان تسلیت عرض نموده و صبر جزیل  ‎برای ایشان آرزومند است.

0 21186

کارگاه های عموم

فرزند پرورری - مقابله با اهمالکاری - مدیریت خشم - ارتباط موثر بین فردی - تربیت جنسی - آموزش جراتمندی - مهارت های ارتباط موثر زناشویی

RSS
پیوستن به دریافت کنندگان پیامک های مرکز

  

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های تخصصی 

جهت دریافت اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار و کارگاه های مرکز مشاوره زندگی

 

 

 

قابل توجه علاقمندان دریافت اخبار کارگاه های ویژه عموم

جهت دریافت اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی به آدرس زیر مراجعه نمایید.

لینک سامانه پیامکی اخبار کلاس های مرکز مشاوره زندگی