یادداشت ها

یاداشت های اجتماعی - حرفه ای دکتر حمید پورشریفی

مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

سال «پوشش همگانی سلامت»، بیمه خدمات روانشناسی و کتاب ارزش نسبی خدمات

 

💠 سال «پوشش همگانی سلامت»، بیمه خدمات روانشناسی و کتاب ارزش نسبی خدمات

دکتر حمید پورشریفی، 19 فروردین 1397

 

🔸 مقارن با 18 فروردین 1397، روز جهانی سلامت و اولین روز سالی که با «پوشش همگانی سلامت» نام گرفته است، خبری منتشر شد با عنوان «خدمات روانپزشکی بدون هیچ محدودیتی مشمول بیمه سلامت شد».

🔸 این خبر برای جامعه روانپزشکی کشور بسیار خوشحال کننده بود و برای جامعه روانشناسی و مشاوره کشور همراه با سئوال های بسیار.

🔸 محتویات کتاب ارزش نسبی، مباحثی نظیر بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره و اینکه «رواندرمانی در حوزه عمل روانپزشکان هست یا روانشناسان و یا هر دو؟»،  قبلا در بحث های ویژه انجمن روانشناسی ایران با عنوان «بیمه ی روان درمانی و چالش هایی چند از حرفه ی روان شناسی» مورد تامل قرار گرفته است ،

http://www.iranpa.org/اخبار-و-رسانه/بحث-های-ویژه/بیمه-ی-روان-درمانی-و-چالش-هایی-چند-از-حرفه-ی-روان-شناسی

 

🔸 خبر دیروز برای نگارنده دو احساس متفاوت ایجاد کرد: احساس خوشحالی از اینکه بخشی از خدمات حرفه سلامت روان به راحتی در اختیار مراجعان قرار خواهد گرفت و تاسف و ناراحتی از اینکه چرا بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، همچنان بعد از سال ها مغفول مانده است.

🔸 اینک در سال چهارم طرح مباحث هستیم و مایه تاسف است که بعد از گذشت این سال ها تنها شاهد چند خبر تبلیغاتی از سوی مسئولان اجرایی سازمان نظام روانشناسی بودیم که «خدمات روانشناسی و مشاوره مشمول بیمه قرار می گیرند» در حالی که هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.

🔸 امید می رود با استقرار ارکان به جای افراد در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، در این خصوص گام های عملی و واقعی برداشته شود.

🔸امید می رود با همکاری سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، انجمن های علمی مرتبط، وزارت بهداشت و مسئولین بیمه، در سال «پوشش همگانی سلامت» فرصتی پدید آید که همه متخصصان حرفه های سلامت روان به تناسب آموزش ها و صلاحیت هایی که کسب کرده اند، خدماتشان تحت بیمه قرار گیرد تا هم حقوق این متخصصان و هم حقوق مراجعان آنها و دسترسی این مراجعان به خدمات حرفه های سلامت روان فراهم شود.


مطلب قبلی 7 آوریل، 18 فروردین 2018 #روز_جهانی_سلامت گرامی باد.
مطلب بعدی چالش های سازمان نظام روان¬شناسی و مشاوره؛ یک مشکل، یک راه حل
چاپ
301 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
sỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế