یادداشت ها

یاداشت های اجتماعی - حرفه ای دکتر حمید پورشریفی

مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

#فردا_دیر_است : ضرورت #مداخله_در_بحران در #حرفه_روانشناسی_و_مشاوره

#نقدی بر #رخداد پیش آمده در #مراسم #دیدار_نوروزی_روانشناسان_و_مشاوران و #انعکاس_خبری آن

 

🔴 #فردا_دیر_است : ضرورت #مداخله_در_بحران در #حرفه_روانشناسی_و_مشاوره

💠 #نقدی بر #رخداد پیش آمده در #مراسم #دیدار_نوروزی_روانشناسان_و_مشاوران و #انعکاس_خبری آن

 

🔸 به دنبال برگزاری مجمع عمومی فوق العاده نوبت اول در تاریخ 26 اسفند 96 و دعوت هیات بازرسان به #مجمع_عمومی_فوق_العاده (نوبت دوم)، حرفه روانشناسی و مشاوره در سایه دریافت پیام انجمن های علمی و نیز پیام  بیش از 50  استاد برجسته روانشناسی و مشاوره در هفته گذشته روزهای پرشوری را می گذراند تا اینکه روز چهارشنبه 29 فروردین با #مانع_تراشی_های #مسئولان_اجرایی و نظر فرمانداری تهران، برگزاری مجمع روز 31 فروردین به #تعویق افتاد.

 

🔸 این مانع تراشی ها و پدیدآیی این #فکر در #اعضای_سازمان که چرا #نامحرم بوده و مجاز به شنیدن #گزارش_بازرسان نیستند #هیجان_منفی ایجاد کرده بود که #نگران_کننده بود و دو انتظار می رفت: یا #انفعال_و_سرخوردگی در اعضا و یا #برونریزی_هیجانها؛ که هر دو می توانست جنبه های منفی به دنبال داشته باشد.

 

🔸 هرساله «دیدار نوروزی روانشناسان و مشاوران» در اواخر فروردین توسط خانه اندیشمندان و انجمن روانشناسی ایران و مشارکت دیگر انجمن های علمی و مشاوره برگزار می شد، از شانس زمان این مراسم امسال،  30 فروردین، درست بعد از یک روز از اعلام خبر توقف مجمع عمومی قرار گرفته بود و اینچنین بود که #هیجانهای_منفی حاصل از تعویق مجمع در این دیدار که قرار بود همراه با شادی باشد بعد از #مواجه شدن با #یکی_از_مسئولان_اجرایی_سازمان_نظام #فوران کرد.

 #ای_کاش، #نه #توقف_مجمع_عمومی رخ می داد و #نه #برونریزی_ناراحتی حاصل از آن.

 

🔸اما #چرا_بحران؟ اگر حرف ها فقط درون حرفه بماند آثارمنفیِ مشکلات حرفه محدودتر خواهد بود ولی متاسفانه اطلاع حاصل شده که #مساله #ابراز_ناراحتی در #دیدار_نوروزی در قالب #تیترهایی نظیر «آزردگی روان در سازمان نظام روانشناسی» و « حال روانشناسی کشور خوب نیست » در #خبرگزاری_فارس_نیوز #منتشر شده است و این یعنی، مسائل حرفه بیش از پیش به بیرون از حرفه کشیده شده و مشکلات سازمان به مرحله بحران رسیده است و اینکه گرهی که می توانست با دست باز شود اگر نجنبیم و اگر مداخله فوری صورت نگیرد با دندان هم باز نخواهد شد و آثار منفی آن همچون بهمنی آسیب زا، «نگاه های مثبت شهروندان به روانشناسی و مشاوره» را زیر خواهد گرفت و دستآوردهای ارزشمند اعضای جامعه روانشناسی و مشاوره دستخوش آسیب خواهد شد.

 

اینچنین است که لزوم #مداخله_در_بحران وجود دارد،

به همین منظور، #پیشنهاد می شود:

  1. #شورای_مرکزی بحرانی بودن شرایط را درک کرده و #بجای #ماندن_در_روشهای_قبلی، در اولین فرصت ضمن #تعیین_سرپرست برای سازمان تا مشخص شدن رئیس جدید، نسبت به #بررسی مشکلات #آسیبهای_اداری و #عدم_شفافیت_مالی اقدام جدی و مسئولانه انجام دهد.

     

  2. #بازرسان_سازمان #ضمن اینکه نسبت به #رفع_موانع_برگزاری #مجمع_عمومی_فوق_العاده اقدام می کنند، اقدامات شورای مرکزی را رصد کرده و در صورت #مشاهده_تغییرات_مثبت در #عملکرد_شورا، به گونه ای عمل کند که ضمن #برگزاری_مجمع و #ارایه_گزارش خود، دستور #انحلال_شورای_مرکزی از #دستور_مجمع عمومی فوق العاده #خارج شود.

     

  3. #نمایندگان_وزارتین_علوم_و_بهداشت در شورای مرکزی در خصوص دو پیشنهاد ذکر شده، هم همراه اقدامات مثبت احتمالی شورای مرکزی باشند و هم بازرسان را در انجام وظایف محوله همراهی نمایند.

 

با آرزوی بهترین ها برای حرفه ارزشمند روانشناسی و مشاوره

دکتر پورشریفی

31 فروردین 1397

مطلب قبلی یک تاسف عمیق، یک خبر خوش و سئوالهای اعضای حرفه روانشناسی و مشاوره
مطلب بعدی روانشناسی در ایران: رشته ای علمی و جذاب، حرفه ای تخصصی و کارآمد
چاپ
496 به این مطلب امتیاز دهید:
5/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x
sỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế