یادداشت ها

نامه سرگشاده به خانم دکتر نوابی نژاد و آقایان دکتر بشارت، دکترثنایی، دکترشفیع آبادی و دکترمداحی

مدیر سایت
/ دسته بندی ها: یادداشت

نامه سرگشاده به خانم دکتر نوابی نژاد و آقایان دکتر بشارت، دکترثنایی، دکترشفیع آبادی و دکترمداحی

لطفا بفرمایید که از #چه_کسانی و با #چه_مصالحی #حمایت می کنید؟

#نامه_سرگشاده به خانم #دکتر_نوابی_نژاد و آقایان #دکتر_بشارت، #دکتر_ثنایی، #دکتر_شفیع_آبادی و #دکتر_مداحی

🔴  لطفا بفرمایید که از #چه_کسانی و با #چه_مصالحی #حمایت می کنید؟

 

استادان ارجمند؛ سرکار خانم دکتر نوابی نژاد، جناب آقای دکتر بشارت، جناب آقای دکتر ثنایی، جناب آقای دکتر شفیع آبادی (اعضای محترم شورای مرکزی) و جناب آقای دکتر مداحی (معاون محترم آموزشی سازمان)

با سلام و احترام

هفته معلم فرصت مغتنمی است هم برای تبریک و هم جویا شدن سئوال هایی از اعضای حرفه.

شما پنج بزرگوار #دو_ویژگی_مشترک دارید که مبنای نامه نگاری من شده است؛ اول اینکه هر کدام به نوعی و در عرصه ای #مشهور_و_الگو هستید (یکی از شما دانشمند پرتالیف، یکی بانوی اول مشاوره، یکی اولین مطرح کننده تاسیس سازمان در مجلس و برخی دیگر اولین ها در حوزه مشاوره ایران)، و دوم اینکه همه شما از آسیب های اداری و عدم شفافیت مالی در سازمان نظام اطلاع دارید و به نظر می رسد همه شما در این دوره، #حمایت_از_افرادی داشته اید که در #آسیبهای_اداری_و_عدم_شفافیت_مالی نقش داشته اند؛ امری که مایه تعجب فراوان است و اعضای سازمان را که می خواهند هم شما را الگو بدانند و هم با آسیب ها مبارزه کننده در دو راهی سختی قرار می دهد.

البته مشخص است که آقای دکتر مداحی عضو شورا نبوده اند ولی گویا در این مدت، چه در جلسه های شورا و چه جلسه هایی دیگر، نقش محوری در اتخاذ سیاست همسو داشته اند.

 

🔸 همه شما اطلاع دارید که #رئیس_باقیمانده_از_دوره_سوم_سازمان:

 • با روشهای مختلف سعی در #به_تعویق_انداختن_حسابرسی_امور_مالی سازمان داشته است.

 • #بدون_مجوز و حتی بدون اطلاع شورای مرکزی، برای مواردی نظیر #خریدن_زمین، نسبت به #برداشت_مالی_از_حساب_سازمان اقدام نموده است، که حداقل معنای آن احساس برتری فرد به ارکان سازمان است.

 • #عدم_تایید_صلاحیت برای احراز مسئولیت ریاست سازمان داشته اند.

 • پرونده های قضایی و نیز #محکومیت_کیفری دارد.

 • در #آسیبهای_اداری_سازمان نقش داشته است.

و شما با وجود علم به این موارد، گویا جزو افرادی بودید که نسبت به #تداوم_ریاست_ایشان، حداقل تا این اواخر، #همراهی_و_همکاری داشته اید.

 

🔸 همه شما اطلاع دارید که #معاون_امور_کمیسیون ها و دست راست رئیس باقیمانده از دوره سوم سازمان:

 • در جلسه 28 بهمن 1393 به دلیل برخی آسیب های اداری مورد #استیضاح قرار گرفتند؛ جلسه ای که در آن ورود به استیضاح با رای کتبی دو سوم اعضا (9 نفر از 13 نفر) همراه بود و برخی از شما بزرگواران جزو این 9 نفر بودید.

 • در جلسه 14 تیرماه 1395 شورای مرکزی، مقرر شد #پرونده_شان با حضور بازرسان در #هیات_رسیدگی_به_تخلفات بررسی شود؛ مصوبه ای که سه نفر از شما آن را امضا نموده بودید. مصوبه ای که تاکنون بدان عمل نشده است.

 • معاونی که نه تنها سعی در بازنگری رفتارهای خود نداشته، بلکه نسبت به #تداوم_آسیبها از خود بازداری نشان نداده و گاهی حتی بر شدت آن افزوده است؛ مواردی نظیر عدم رعایت نوبت برای صدور پروانه اشتغال و مجوز مرکز که حتما نسبت به آنها وقوف دارید.

 • معاونی که هرچند انشالله با نگاه انسانی، با گذاشتن #وثیقه_برای_محکومیت_رئیس_خود، موجب تداوم حضور ایشان در سمت ریاست سازمان شده است و به واسطه آن به صورت غیرمستقیم در تداوم عدم شفافیت مالی نقش داشته است.

 • معاونی که اگرچه در سخنرانی می گوید هیچ کاره ام ولی در عمل خود را #همه_کاره_سازمان می داند به طوری که تصمیم می گیرد چه مطلبی در سایت درج شود، اطلاعیه چه کسی درج شود، چه برداشتی از  شورا اطلاع رسانی شود و ...

 • رفتارهایی که در صورت عدم کنترل آنها می تواند برای سازمان مهلک باشد.

و #شما با وجود علم به این موارد، گویا جزو افرادی هستید که نسبت به #جایگزینی_این_معاون_به_جای_رئیس #تمایل نشان داده اید؛ امری که اگر صحت داشته باشد با توجه به اطلاعاتی که دارید جای تعجب فراوان است.

 

💠 اینک لطفا یا بفرمایید که در سازمان هیچ مشکل مالی، اداری، تک روی و یا تسلط افراد بر ارکان وجود نداشته است تا خیال اعضای محترم سازمان راحت شود و آنها بدانند که در سازمان ما همه چیز آرامه و ما چقدر خوشبختیم و یا اینکه اگر به وجود آسیب هایی معترف هستید بفرمایید با وجود این آسیب ها، مبنای حمایت قبلی شما، از تداوم ریاست رئیس باقیمانده از  دوره سوم و یا در صورت صحت از تلاش برای جایگزینی معاون شان به جای ایشان چیست (اگر صحت ندارد خواهید فرمود) و #چه_مصالحی_از_حرفه در این خصوص وجود دارد که اعضای سازمان از آن بی خبرند؟

 

دکتر حمید پورشریفی

15 اریبهشت ماه 1397

@DrPoursharifi   

https://t.me/DrPoursharifi

Previous Article واقعیت یا شایعه: آیا مشخص شدن رئیس جدید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره صحت دارد؟
Next Article لینک فرم حمایت از بازرسان سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برای برگزاری مجمع عمومی فوق العاده
چاپ
530 به این مطلب امتیاز دهید:
4/1

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه
دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi